Połączenie sił = nowe inwestycje

Polnord to jeden z największych polskich deweloperów. Siedziba przedsiębiorstwa mieści się w Gdyni, ale spółka realizuje swoje inwestycje na terenie całego kraju. Powstała w latach 70., a od roku 1988 funkcjonuje pod obecną nazwą. Domeną spółki Polnord jest budownictwo mieszkaniowe, hotele oraz sprzedaż tych nieruchomości, ale w portfolio wykonanych robót znajduje się również budownictwo czysto komercyjne. Działania firmy prowadzone są na terenie Trójmiasta, gdzie znajduje się jej główna siedziba, ale także w stolicy, w Łodzi, Wrocławiu i Szczecinie.

Polnord posiada największy wśród polskich deweloperów zasób gruntów, dzięki któremu mogą być pewni perspektyw na realizację inwestycji na terenie prawie miliona metrów kwadratowych powierzchni. Spośród deweloperskich spółek obecnych na warszawskiej giełdzie Polnord ma również największy kapitał własny – ponad miliard złotych.

W portfolio wykonanych już przez Polnord inwestycji znajdują się takie perełki jak prace na Królewskim Przedmieściu w Warszawie, Wilanów Office Park, Kryształ Wilanowa czy Willa Jantar. W Trójmieście Polnord opracował: Osiedle Wilanowska i Osiedle Pomarańczowe w Gdańsku, Srebrzystą Podkowę czy Kamienicę pod Wrzosem, Sopocką Rezydencję oraz Apartamenty Albatros, Różę Wiatrów oraz Osiedle Wiklinowa w Gdyni. Aktywnie działa także zagranicą, na gruncie rosyjskim. W Nowosybirsku Polnord wybudował mieszkania Leżena I oraz Leżena II, zaś w miejscowości Saratow ulicę Vavilova, plac Degtiarnaja oraz Kosmonavtov Riverbank.

Deweloper ma również bardzo ambitne plany na lata kolejne. W trakcie realizacji są już inwestycje w Śródmieściu Wilanów w Warszawie, w łódzkim City Parku i na Ku Słońcu w Szczecinie. Z kolei w najbliższym czasie oddane zostaną do użytku trójmiejskie Dwa Potoki, Dwa Tarasy oraz Brama Sopocka.

Dla firmy przełomowe okazało się połączenie ze spółką GTC. To dla celów konkretnej inwestycji – nowoczesnego centrum handlowego – obie firmy rozpoczęły współpracę. Inwestyca powstała na działce 7-hektarowej, stanowiącej część należącego do Polnord Miasteczka Wilanów. W jego zasięgu znajdują się najmodniejsze i najbogatsze obecnie dzielnice Warszawy, takie jak Wilanów, Konstancin-Jeziorna, Sadyba.

GTC do projektu wniosło swoje doświadczenie w realizacji tego typu inwestycji. Ta firma właśnie wybudowała Galerię Mokotów – najbardziej prestiżowe centrum handlowe w Polsce. Podobne obiekty powstały na terenie całej Polski – GTC realizowało również Galerię Kazimierz w Krakowie i Galerię Jurajską w Częstochowie. Polnord do projektu wniósł przede wszystkim, prócz korzystnej lokalizacji, swoje osiągnięcia i doświadczenie, jakie zdobył na przestrzeni 40 lat w branży budowlanej.

Dodaj komentarz