Okap wieńczy dzieło

Kiedy myślimy o wykończeniu kuchni, większość osób wskazuje na konieczność zakupu urządzeń, akcesoriów kuchennych… Czasami pojawia się gdzieś kwestia czajnika elektrycznego czy robota kuchennego. Bardzo rzadko myślimy o okapie kuchennym.

Tymczasem, jak wskazują specjaliści firmy Ciarko, okap to jedno z ważniejszych urządzeń w pomieszczeniu. Ciarko oferuje okapy podszafkowe oraz kominowe. Zaletą okapów podszafkowych Ciarko są niewielkie rozmiary, co przydaje się osobom dysponującym pomieszczeniami niewielkimi. Z drugiej strony, wadą okapów podszafkowych jest niska wydajność, jeśli zatem kuchnia jest otwarta na pokój, lepiej zdecydować się na okap kominowy Ciarko.

Podobnie działają okapy wyspowe Ciarko – z jedną różnicą. Zamiast do ściany montowane są do sufitu. Nie należą do najtańszej opcji, ale są wydajne i w zasadzie stanowią jedyne rozwiązanie, jeśli kuchenka zamocowana jest na tzw. wyspie.

Ciarko ma w swojej ofercie również okapy do zabudowy. Wyróżnić warto tutaj w szczególności okapy teleskopowe Ciarko. Mają one niewielkie rozmiary, w zabudowie są kompletnie niewidoczne. Mimo że nieduży rozmiar okapów jest powiązany z niedużą wydajnością, można ją zwiększyć, stosując specjalne szuflady, zwiększające powierzchnię wchłaniania.

Dodaj komentarz