Honda pod znakiem skrzydła

Honda jest jednym z niewielu przedsiębiorstw, które różnicuje swój logotyp. Rozbieżności w stronie wizualnej wynikają ze sposobu użycia logo; w zależności od tego, czy znajduje się na samochodzie, czy na motocyklu, wynika nieco inaczej. Na samochodach spod znaku Hondy znajdziemy wystylizowaną literkę H, jednak logo motocyklowe to już zupełnie inna historia.

Logo koncernu w wersji z charakterystycznym skrzydłem to pomysł twórcy firmy – Soichiro Hondy. W założeniu miał stanowić nawiązanie do Nike – greckiej bogini zwycięstwa. Po raz pierwszy Honda i skrzydło Nike pojawiły się w latach 40. XX wieku. Na feminizm jednak nie było tu miejsca. Z przyczyn obyczajowych Honda w swoim logo użył męskiej postaci.

W kolejnych latach Honda zmieniała swoje motocykle. Równoległe z tymi przemianami zmieniał się także znak, z którym identyfikowana była Honda. Logo, które kojarzymy z motocyklami współczesnymi, Honda wprowadziła w 1988 roku, modyfikując je do formy prostszej, nowocześniejszej. Znakowi nadano czerwony kolor, usuwając przy okazji wcześniej istniejący kontur.

Dodaj komentarz