Ceramiczna płyta gazowa – hit od Solgaz

To typowo polski wynalazek, który ma szansę podbić światowe rynki. Pomimo że koncepcja jej działania powstała nad Wisłą, Polacy korzystają z rozwiązania proponowanego przez firmę Solgaz stosunkowo rzadko, nadal wybierając dla swoich domów płyty ceramiczne lub indukcyjne. Tymczasem warto sięgać po polskie rozwiązania, zwłaszcza, gdy mogą okazać się ekonomiczne w użytkowaniu, wygodne, a do tego jeszcze ładne.

Solgaz jest producentem płyt gazowych, których innowacyjność polega na tym, że nie używają one standardowego płomienia. To opatentowany wynalazek doceniany na rynek europejskich. Opracowane przez firmę palniki znajdują się pod zabudową ceramiczną, dzięki czemu płyta wygląda równie ładnie jak płyty indukcyjne, a dużo lepiej się czyści, jest także bezpieczniejsza zarówno w codziennym użytkowaniu, jak i pod względem potencjalnego wycieku gazu. Producent przewidział znacznie więcej zabezpieczeń przed tego typu sytuacją niż w tradycyjnych kuchenkach gazowych.

Płyty Solgaz działają na każdym rodzaju gazu, zużycie zaś może plasować się nawet na poziomie o połowę mniejszym niż w przypadku tradycyjnej kuchenki gazowej. Gaz jest również tańszy od energii elektrycznej, więc zauważalna jest także oszczędność względem płyty ceramicznej. Producent oferuje również aż 7 lat gwarancji na palniki.

Po dokładniejszej analizie produktu można dopatrzeć się, iż płyta ta łączy w sobie tylko to, co najlepsze w płycie gazowej oraz indukcyjnej. Jest to de facto płyta ceramiczna, łatwa w utrzymaniu w czystości, nie wymagająca specjalnych garnków tak jak niektóre kuchenki indukcyjne. Każda płyta Solgaz wyposażona jest w specjalny panel dotykowy. Gaz spalany jest w temperaturze 800 stopni Celsjusza, co pozwala na pozostawienie naczyń, kuchenki oraz mebli w czystości, bez tłustych osadów. Przekłada się to również na oszczędność w zużyciu paliwa, ponieważ kolejna porcja gazu doprowadzana jest dopiero wówczas, gdy osiągnięta temperatura spada poniżej określonego poziomu.

żne badania wskazują, że oszczędność gazu przy stosowaniu płyty Solgaz sięga 30-50%. Wynika to nie tylko z zastosowanej technologii kontrolowania temperatury, ale również z faktu, że palniki nagrzewają płytę tylko w określonych miejscach, co pozwala uniknąć pokaźnych strat ciepła. Każdy model proponowany przez Solgaz zawiera tzw. darmowy palnik – czasem nawet dwa. Są to opracowane przez producenta miejsca, w których odprowadzane są gorące spaliny. Wykorzystuje ono ponownie zużytą energię gazu i pozwala w tym konkretnym punkcie kuchenki dogotować potrawę albo utrzymać ją w cieple.

Najważniejsze jest jednak bezpieczeństwo. Solgaz proponuje szereg zabezpieczeń, które w nowoczesnych kuchenkach są już standardem. Płyta zapewnia możliwość blokady przed przypadkowym włączeniem na skutek interwencji dzieci czy nieostrożnego oparcia się o blat. Brak otwartego płomienia, istniejącego w kuchenkach gazowych, eliminuje ryzyko podpalenia ubrań, ściereczki czy rozchlapanego oleju. Sam wyświetlacz alarmuje o niektórych problemach: jeśli płyta podłączona jest do butli, płyta zaalarmuje nas o końcówce gazu, jeśli gotowana potrawa wykipi na blat, również otrzymamy stosowny alarm.

Płyty Solgaz mają wmontowane dodatkowe zabezpieczenie, a, dodatkowo, w odróżnieniu od płyt indukcyjnych mogą z niej bez obaw korzystać ludzie z rozrusznikami serca, gdyż nie wytwarza promieniowania wysokiej częstotliwości.

Płyta działa zarówno na gazie z sieci, jak również z butli. Każda wyposażona jest w czasownik, który pozwala ustawić czas automatycznego wyłączenia palnika. Jest to bardzo pomocne, jeśli gotujemy potrawy tylko przez konkretny czas. Opcją dodatkową jest możliwość zasilenia płyty za pomocą specjalnego zasilacza.

Produkt Solgaz został doceniony na świecie i wyróżniony wielokrotnie na targach w Moskwie, Berlinie, Chicago czy Tokio. Firma produkuje swoje płyty już kilkanaście lat, jest to zatem technologia sprawdzona. Jeśli zatem urządzamy kuchnię lub tylko wymieniamy sprzęt, produkt Solgaz zdecydowanie warto wziąć pod uwagę. Drobnym minusem jest cena, wyższa niż przy płytach indukcyjnych, jednak Solgaz pozwala zaoszczędzić i na energii, i na specjalnych naczyniach do gotowania.

Dodaj komentarz